Kola i påse Polkakola Kolafabriken

10066287
À-pris: 30,13 kr = 140 gr
Förp.pris: 361,54 kr = 12*140 gr
Jmf.pris: 215,20 kr/kg
Förp. 12*140 gr
Säsongsvara jul
Beställningsbar senare
Beskrivning:

Seg utsökt god kola med mint och hallonsmak, insvept i cellofan/polyester, vikt/St. ca 7 g

Ingredienser:

Glukossirap, socker, sockrad kondenserad MJÖLK, vegetabiliskt fett (palm*, shea), salt, aromämnen (bl. a. pepparmintolja), emulgeringsmedel (solroslecitin), surhetsreglerande medel (äppelsyra), färgämne (E120, E171). Kan innehålla spår av MANDEL

Näringsvärde:

Energi Kj 1618 / Kcal 383
Fett 9,5 g
varav mättat 4,9 g
Kolhydrater 74 g
varav sockerarter 55 g
Protein 1,0 g
Salt 0,31 g
Fibrer < 1 g

Förvaring:

Torrt och svalt

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Kolafabriken

Varukategori:

Smågodis i påse

Leverantör:

Kolafabriken i Sverige AB

Lev art nr:

26287

EAN del förp:

7340031962872

EAN hel förp:

7340031962896

Bruttovikt:

0.14 kg/st  1.68 kg/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;