Kött från Sverige

Hamburgare 135 gr stekt Dafgårds

61035
Kampanj!
-11%
Förp.pris: 447,55 kr
(Tidigare pris: 447,56)
Jmf.pris: 111,89 kr/kg (15,44 kr/st)
(Tidigare jmf.pris: 111,89 kr/kg)
Förp. 1*29x135g
Lager: 20 förp.
Kampanjinfo » Köp »
OBS! Frysvara. Levereras med frystransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Färdigstekt hamburgare för snabba serveringar, bara att värma på i ugn eller grilla direkt från frys.

Taggar:
HAMBURGARE   
Ingredienser:

Nötkött*(91%), potatisstärkelse, vatten, salt, potatisfiber, kryddor. *Ursprung: SE.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1107 kJ
Energi 264 kcal
Fett 21 g
- Varav mättat fett 10 g
Kolhydrat 4.7 g
- Varav sockerarter 0.03 g
Protein 15 g
Salt 1.6 g
Fiber 0.4 g

Tillagningsanvisning:

Tillagninsanvisning: Stekugn 175°C ca 25-30 min Varmluftsugn 150°C 25-30 min Varmluftsugn med ånga 150°C 15-20 min till kärntemp 70°C Steka

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: -18/-24°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Dafgårds

Konsumentkontakt:

Gunnar Dafgård AB

Postadress:

Konsumentkontakt, 531 82 KÄLLBY

Telefon:

020-76 40 20

Hemsida:

www.familjendafgard.se

Varukategori:

Hamburgare

Leverantör:

Gunnar Dafgård AB

Lev art nr:

61035

EAN del förp:

7310960610359

EAN hel förp:

17310960610356

EAN hel pall:

37310960610350

Bruttovikt:

4.21 kg/förp

Volym:

0.013  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;