Kött från Sverige

Hamburgare 100 gr stekt Dafgårds

60075
Kampanj!
-11%
Förp.pris: 447,55 kr
(Tidigare pris: 447,56)
Jmf.pris: 111,89 kr/kg (11,19 kr/st)
(Tidigare jmf.pris: 111,89 kr/kg)
Förp. 1*40x100g
Lager: 30 förp.
Kampanjinfo » Köp »
OBS! Frysvara. Levereras med frystransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Hamburgare 100 g stekta. Färdigstekt hamburgare för snabba serveringar, bara att värma på i ugn eller grilla direkt från frys.

Ingredienser:

Produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid ingrediensförteckningen på förpackningen. Nötkött*(91%), potatisstärkelse, vatten, salt, potatisfiber, kryddor. *Ursprung: SE.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1107 kJ
Energi 264 kcal
Fett 21 g
Kolhydrat 4.7 g
Protein 15 g
- Varav mättat fett 10 g
- Varav sockerarter 0.03 g
Salt (SALTEQ) 1.6 g
Fiber 0.4 g

Tillagningsanvisning:

Tillagning från fryst: stekugn: 175 ° C 5-10 min. 0

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: -18/°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Dafgårds

Konsumentkontakt:

Gunnar Dafgård AB

Postadress:

Konsumentkontakt, 531 82 KÄLLBY

Telefon:

020-76 40 20

Hemsida:

www.familjendafgard.se

Varukategori:

Hamburgare

Leverantör:

Gunnar Dafgård AB

Lev art nr:

60075

EAN del förp:

7310960600756

EAN hel förp:

17310960600753

EAN hel pall:

37310960600757

Bruttovikt:

4.23 kg/förp

Volym:

0.013  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;