Kött från Sverige

Grillkorv Tjock 100 gr vac Vaggeryds Chark

442024
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-04-29.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Ingredienser:

Griskött, Vatten, Grishjärta, Potatismjöl, Kryddor, Koksalt, Socker, Potatisfiber, Grisfett, Stabiliseringsmedel E450, Askorbat, (Antioxidationsmedel E301), Nitrit (Konserveringsmedel E250), Rökarom.

Näringsvärde:

KJ 970
KCAL 232
Protein 9 g
Kolhydrater 6 g
Salthalt 2,0 g
Kött 56% Fett 18%

Förvaring:

Kylvara

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Vaggeryds Chark

Konsumentkontakt:

Vaggeryds Chark AB

Besöksadress:

Ödestuguvägen, 567 32 VAGGERYD

Telefon:

0393-100 89

Hemsida:

www.vaggerydschark.se

E-post:

info@vaggerydschark.se

Varukategori:

Chark färskvara kyl

Leverantör:

Vaggeryds Chark AB

Lev art nr:

541

EAN del förp:

2067154100008

Bruttovikt:

1.3 kg/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Bullens Extra Varmkorv konserv Scan
249310    Lager: 57
Bullens Pilsnerkorv Scan
733291    Lager: 45

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88