Kött från Sverige

Grillkorv skinnfri 65 gr Vaggeryds Chark

44548
Förp.pris: 127,28 kr
Jmf.pris: 106,06 kr/kg
Förp. 1*1,2 kg
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-01.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Ingredienser:

Griskött, Vatten, Grishjärta, Potatismjöl, Kryddor, Koksalt, Socker, Potatisfiber, Grisfett, Stabiliseringsmedel E450, Askorbat, (Antioxidationsmedel E301), Nitrit (Konserveringsmedel E250), Rökarom.

Näringsvärde:

KJ 970
KCAL 232
Protein 9 g
Kolhydrater 6 g
Salthalt 2,0 g
Kött 56% Fett 18%

Förvaring:

Kylvara

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Vaggeryds Chark

Konsumentkontakt:

Vaggeryds Chark AB

Besöksadress:

Ödestuguvägen, 567 32 VAGGERYD

Telefon:

0393-100 89

Hemsida:

www.vaggerydschark.se

E-post:

info@vaggerydschark.se

Varukategori:

Chark färskvara kyl

Leverantör:

Vaggeryds Chark AB

Lev art nr:

548

EAN del förp:

2067154800007

Bruttovikt:

1.2 kg/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Bullens Extra Varmkorv konserv Scan
HKScan Sweden AB
Bullens Extra Varmkorv konserv Scan
249310    Lager: 75
Bullens Pilsnerkorv Scan
HKScan Sweden AB
Bullens Pilsnerkorv Scan
733291    Lager: 9

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;