Fruktdryck Apelsin Önos

65321
Förp.pris: 1.836,80 kr
Jmf.pris: 36,74 kr/lit
Förp. 1*10 lit
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-08-01 och den 2024-08-05 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Apelsindryck från solmogna apelsiner är god och fyllig. 10 liter. Spädes 1+4 och ger 50 L färdig nektar. Tillverkad i Sverige.

Ingredienser:

Koncentrerad apelsinjuice och konserveringsmedel (kaliumsorbat och natriumbensoat). Drickfärdig dryck innehåller 99,5% apelsinjuice.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 200 kJ
Energi 50 kcal
Fett 0 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 11 g
- Varav sockerarter 11 g
Protein 0.7 g
Salt (SALTEQ) 0 g

Tillagningsanvisning:

Blandas 1+4 ger 50 liter. Späda

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Önos

Konsumentkontakt:

Orkla Foods Sverige AB

Postadress:

241 81 ESLÖV

Besöksadress:

Ellingevägen 14, 241 81 ESLÖV

Telefon:

020-75 00 10

Hemsida:

www.orklafoods.se

E-post:

info@orklafoods.se

Varukategori:

Fruktdryck

Leverantör:

Orkla Foods Sverige AB

Lev art nr:

454065321

EAN hel förp:

7310770653218

EAN hel pall:

7310779653219

Bruttovikt:

12.57 kg/förp

Volym:

0.013  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;