Från Sverige

FizzyDizzy gräddglass SIA Glass

1410210
Förp.pris: 324,46 kr
Jmf.pris: 64,89 kr/lit
Förp. 1*5 lit
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-02.
Köp »
OBS! Frysvara. Levereras med frystransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

• Krämig gräddglass och fudgekulor med smak av surt godis
• Surt, sött och fluffigt, som en godis fast glass

Ingredienser:

Ingredienser: SKUMMJÖLK*, GRÄDDE*(23%), socker*, glukossirap, druvsocker, fläderbärskoncentrat, invertsockersirap, naturlig arom, arom, färgande växtkoncentrat (alger, färgtistel, spirulina), färgämne (rödbetsrött, kurkumin, betakaroten, sockerkulör), emulgeringsmedel (mono- och diglycerider av veg fettsyror, solroslecitin), stabiliseringsmedel (fruktkärnmjöl, guarkärnmjöl), syra (citronsyra), solrosolja, ytbehandlingsmedel (gummiarabicum, bivax). *Ursprung: Sverige. Fudgekulor är inte från Sverige. Grädde med 40% fetthalt.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 850 kJ
Energi 190 kcal
Fett 9.9 g
- Varav mättat fett 6.3 g
Kolhydrat 23 g
- Varav sockerarter 20 g
Protein 4.1 g
Salt (SALTEQ) 0.1 g
Fiber 0.5 g
Vitamin D 0 µg
Folsyra 0 µg
Vitamin B12 0 µg
Selen 0 µg

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: -18/-25°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

SIA Glass

Konsumentkontakt:

SIA Glass AB

Besöksadress:

Stenlösvägen 33, 311 68 SLÖINGE

Telefon:

0346-71 52 47

Hemsida:

www.siaglass.se

E-post:

info@siaglass.se

Varukategori:

Gräddglass lösvikt

Leverantör:

SIA Glass AB

Lev art nr:

10210

EAN hel förp:

7312690102104

Bruttovikt:

2.87 kg/förp

Volym:

0.007  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;