Donut Mini Socker Dafgårds

75326
Förp.pris: 331,74 kr
Jmf.pris: 167,55 kr/kg (3,01 kr/st)
Förp. 1*110x18g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-23.
Köp »
OBS! Frysvara. Levereras med frystransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Gräddad och djupfryst minidonut dekorerad med socker (11%), färdig att serveras.

Taggar:
Ingredienser:

INGREDIENSER: mjöl: VETE, SOJA; vegetabilska oljor och fetter (palm, raps); vatten; socker; dextros; jäst; salt; jäsningsmedel: (E450i, E500ii); emulgeringsmedel: (E471, E481, E472e); skumMJÖLKspulver; vasslepulver (MJÖLK); smakämne. Framställd i en fabrik som använder ägg och nötter.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1754 kJ
Energi 420 kcal
Fett 24 g
- Varav mättat fett 13 g
Kolhydrat 43 g
- Varav sockerarter 12 g
Protein 7.1 g
Salt 1.1 g
Fiber 2.2 g

Allergiinfo:

Innehåller: Spannmål som innehåller gluten
Innehåller: Laktos
Innehåller: Mjölk
Kan innehålla: Ägg
Innehåller: Sojabönor
Kan innehålla: Nötter
Innehåller: Vete

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Tillagningsanvisning:

Ta först ut produkten ur förpackningen. Tina produkterna i 15-30 minuter i rumstemperatur. BÖR EJ FRYSAS EFTER UPPTINING. Ätfärdig

Serveringstips:

Passar bra till en kopp kaffe eller en kopp te.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: -18/-25°C

Ursprungsland:

Belgien

Varumärke:

Dafgårds

Konsumentkontakt:

Gunnar Dafgård AB

Postadress:

Konsumentkontakt, 531 82 KÄLLBY

Telefon:

020-76 40 20

Hemsida:

www.familjendafgard.se

Varukategori:

Kaffebröd

Leverantör:

Gunnar Dafgård AB

Lev art nr:

75326

EAN del förp:

7310960753261

EAN hel förp:

5413476927545

EAN hel pall:

37310960753262

Bruttovikt:

2.39 kg/förp

Volym:

0.018  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;