Digestive Oliv Göteborgs Kex

530264
À-pris: 40,32 kr = 400 gr
Förp.pris: 806,40 kr = 20*400 gr
Jmf.pris: 100,80 kr/kg
Förp. 20*400 gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-02.
Köp »
Beskrivning:

Spröda och möra digestivekex bakade med olivolja. Storsäljaren Göteborgs Kex Digestive Oliv är bakade utan palmolja och är given vid tillfällen då du vill sätta smaken i första rummet. Bakade i Kungälv och smakar fantastiskt gott – både som de är eller med pålägg.

Ingredienser:

Ingredienser: VETEMJÖL/HVEDEMEL, vegetabilisk olja 16 % (solros/solsikke, oliv 13 %, shea, kokos), fullkornsmjöl av VETE/HVEDE 15 %, socker, demerarasocker, sirap, bakpulver/hævemiddel (natriumbikarbonat, hjorthornssalt E503), salt, invertsocker, KORNMALT/BYGMALT, arom, antioxidationsmedel (vinsyra).

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1950 kJ
Energi 470 kcal
Fett 18 g
- Varav mättat fett 2.4 g
Kolhydrat 69 g
- Varav sockerarter 20 g
Protein 6.7 g
Fiber 2.6 g
Salt (SALTEQ) 1.7 g

Allergiinfo:

Innehåller: Spannmål som innehåller gluten
Innehåller: Vete

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Göteborgs Kex

Varukategori:

Smörgåskex

Lev art nr:

5450030264

EAN del förp:

7310523026412

EAN hel förp:

7310523026429

EAN hel pall:

7310523026436

Bruttovikt:

0.4 kg/st  8 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.02  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;