Digestive Choklad glutenfri Schär

48575
Kampanj!
-10%
À-pris: 32,86 kr = 150 gr
(Tidigare pris: 36,51)
Förp.pris: 197,17 kr = 6*150 gr
(Tidigare pris: 219,07)
Jmf.pris: 219,08 kr/kg
(Tidigare jmf.pris: 243,41 kr/kg)
Förp. 6*150 gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-08-02 och den 2024-08-06 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Kampanjinfo » Köp »
Beskrivning:

Schär Digestive Choc är ett sprött och glutenfritt digestivekex med mjölkchokladöverdrag. Kommer i praktiskt 3-portionsförpackning. Perfekt till utflykten eller fikapausen. Högt fiberinnehåll. Fri från gluten och vete. Utan tillsats av konserveringsmedel.

Taggar:
Ingredienser:

MJÖLKCHOKLAD/-sjokolade/-chokolade 29% (35% kakao* -socker/sucker, kakaofett/-smør*, HELMJÖLKS-/SØDMÆLKSPULVER 17%, kakaomasse/kakaomassa 10%*, SKUMMJÖLKSPULVER 3,8%, emulgeringsmedel/emulgator: SOJALECITIN, naturligt smakämne/arom), majsstärkelse/maisstivelse, palmfett/-fedt, rörsocker, majsmjöl, SOJAMJÖL, SOJAKLI, bovetemjöl/bokhvetemel, sockerbetssirap/sukkerroesirup, modifierad tapiokastärkelse/-stivelse, salt, bakpulver/heve-/hævemiddel: ammoniumvätekarbonat och natriumvätekarbonat. Kan innehålla spår av LUPIN / Kan indeolde spor af LUPIN.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 2144 kJ
Energi 512 kcal
Fett 24 g
- Varav mättat fett 13 g
Kolhydrat 64 g
- Varav sockerarter 34 g
Protein 6.7 g
Salt 0.75 g
Fiber 6.7 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Innehåller: Sojabönor
Kan innehålla: Lupin

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 22/10°C

Ursprungsland:

Tyskland

Varumärke:

Schär Gluten-Free

Konsumentkontakt:

Arvid Nordquist HAB

Besöksadress:

Box 1285, 171 25 SOLNA

Telefon:

08-799 18 00

Hemsida:

www.arvidnordquist.se

E-post:

konsumentkontakt@arvidnordquist.se

Varukategori:

Smörgåskex

Leverantör:

Arvid Nordquist Handelsaktiebolag

Lev art nr:

48575

EAN del förp:

8008698004548

EAN hel förp:

8008698019481

EAN hel pall:

37310760485752

Bruttovikt:

0.17 kg/st  1.02 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.006  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;