Digestive glutenfri Schär

47744
Kampanj!
-10%
À-pris: 42,54 kr = 150 gr
(Tidigare pris: 47,26)
Förp.pris: 255,23 kr = 6*150 gr
(Tidigare pris: 283,58)
Jmf.pris: 283,59 kr/kg
(Tidigare jmf.pris: 315,09 kr/kg)
Förp. 6*150 gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-08-02 och den 2024-08-06 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Kampanjinfo » Köp »
Beskrivning:

Schär Digestive är ett sprött och glutenfritt digestivekex. En klassiker som passar perfekt till ostbrickan, utflykten, fikapausen eller till cheesecake. Rik på fibrer. Fri från gluten, vete och laktos. Utan tillsats av mjölk, ägg och konserveringsmedel. Kan användas inom FODMAP-låg kostbehandling.

Taggar:
Ingredienser:

Majsstärkelse/-stivelse, palmolja/-olie, majsmjöl, rörsocker/rørsukker 16%, SOJAMJÖL, SOJAKLI 7%, bovetemjöl 4%, socker-/sukkersirap, modifierad tapiocastärkelse/-stivelse, salt, bakpulver/hevemiddel: ammoniumvätekarbonat, natriumvätekarbonat. Kan innehålla spår av LUPIN.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 2039 kJ
Energi 488 kcal
Fett 24 g
- Varav mättat fett 10 g
Kolhydrat 57 g
- Varav sockerarter 18 g
Protein 6.7 g
Salt 0.53 g
Fiber 8.5 g

Allergiinfo:

Innehåller: Sojabönor
Kan innehålla: Lupin

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 22/10°C

Ursprungsland:

Tyskland

Varumärke:

Schär Gluten-Free

Konsumentkontakt:

Arvid Nordquist HAB

Besöksadress:

Box 1285, 171 25 SOLNA

Telefon:

08-799 18 00

Hemsida:

www.arvidnordquist.se

E-post:

konsumentkontakt@arvidnordquist.se

Varukategori:

Smörgåskex

Leverantör:

Arvid Nordquist Handelsaktiebolag

Lev art nr:

47744

EAN del förp:

8008698012819

EAN hel förp:

8008698012826

EAN hel pall:

37310760477443

Bruttovikt:

0.17 kg/st  1.02 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.006  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;