Curvies Original glutenfri Schär

50789
À-pris: 47,04 kr = 170 gr
Förp.pris: 470,40 kr = 10*170 gr
Jmf.pris: 276,71 kr/kg
Förp. 10*170 gr
Lager: 10 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

Schär Curvies Original är glutenfria lättsaltade chips i en praktisk förpackning. Dessa glutenfria chips är det perfekta snackset för varje tillfälle. Innehåller fibrer. Fri från gluten. Utan tillsats av ägg, palmolja och konserveringsmedel.

Taggar:
Ingredienser:

Dehydrerade potatis/dehydrerte poteter/dehydreret kartofler 57%, solrosolja/solsikkeolie, rismjöl/-mel, glukossirap, potatisstärkelse/potetstivelse/kartoffelstivelse, salt, emulgeringsmedel/emulgator: mono- och diglycerider av fettsyror; rapsolja/-olie. Kan innehålla spår av MJÖLK/Kan indeholde spor af MÆLK.

Näringsvärde:

Energi 2072 kJ
Energi 495 kcal
Fett 25 g
varav mättat fett 1.8 g
Kolhydrat 61 g
varav sockerarter 5.1 g
Fiber 4.40 g
Protein 4.7 g
Motsvarande salt 1.3 g

Förvaring:

Förvaras svalt och torrt.

Ursprungsland:

Frankrike

Varumärke:

Schär Gluten-Free

Konsumentkontakt:

Arvid Nordquist HAB

Besöksadress:

Box 1285, 171 25 SOLNA

Telefon:

08-799 18 00

Hemsida:

www.arvidnordquist.se

E-post:

konsumentkontakt@arvidnordquist.se

Varukategori:

Chips

Leverantör:

Arvid Nordquist Handelsaktiebolag

Lev art nr:

50789

EAN del förp:

8008698031056

EAN hel förp:

8008698031063

Bruttovikt:

0.21 kg/st  2.1 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.01  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;