Bricka propenplast 36x28 cm mörkröd Väbo

362814
Förp.pris: 52,13 kr
Förp. 1*1 st
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-06-27 och den 2024-07-04 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »

Väbo-brickan är en svensktillverkad produkt, framställd av slagtålig propenplast. Brickan är välkänd och omtyckt, den finns idag på skolor, lunchrestauranger, militäranläggningar, m.m. runtom i landet. Väbo fick också uppdraget att leverera samtliga serveringsbrickor till OS-byn i Lillehammer 1994.

Brickan tål maskindisk. Falsen på baksidan underlättar för brickan att torka vid stapling. Brickan har mycket god vridstyvhet. Den tål svaga syror, alkohol, flertalet lösningsmedel och hushållskemikalier.

Materialet är helt återvinningsbart och fritt från tungmetaller.


Varumärke:

Väbo

Varukategori:

Bricka

Leverantör:

Väbo i Staffanstorp AB

Lev art nr:

3628.14

Bruttovikt:

0.35 kg/förp

Volym:

0.003  m3/st

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;