Blåbär & Hallon Smoothie glas Froosh

250802
Förp.pris: 342,05 kr
Jmf.pris: 114,02 kr/lit (28,50 kr/st)
Förp. 1*12x25cl
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-08-02.
Köp »
Beskrivning:

Njut av en härlig smoothie från Froosh som är gjord på 100% frukt och som dessutom är helt utan tillsatt socker. Denna består av blåbär och hallon och är helt naturlig, utan koncentrat. Den är perfekt för alla tillfällen, till exempel till frukost, efter träning eller när du bara behöver ett snabbt mellanmål för dig eller dina barn.

Ingredienser:

Apple/äpple/eple/omena, grape/vindruva/- drue/viinirypäle, banana/banan/banaani, pear/päron/pære/päärynä, strawberry/jordgubbe/-bær/mansikka, blueberry/blåbär/-bær/mustikka (4 %), raspberry/hallon/bringebær/vadelma (2 %), blackberry/björnbär/bjørnebær/karhunvatukka

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 239 kJ
Energi 56 kcal
Fett 0.1 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 13 g
- Varav sockerarter 12 g
Protein 0.4 g
Salt (SALTEQ) 0 g

Tillagningsanvisning:

Omskakas innan användning 0

Serveringstips:

Bör förvaras kallt, serveras kyld, omskakas före användning, bör drickas inom ett dygn öppnandet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 8/2°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Froosh

Varukategori:

Smoothie

Lev art nr:

250802

EAN del förp:

7350020720024

EAN hel förp:

7350020720048

EAN hel pall:

17350020723831

Bruttovikt:

5.4 kg/förp

Volym:

0.007  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;