Apelsinjuice koncentrat 1+4 JO®

1087905
Lager: 1 förp.
Köp »
Beskrivning:

JO® är en klassisk törstsläckare i svenska hushåll. Apelsin är vår mest populära juice. Litet är stort - det lilla formatet sparar på både transporter, miljö och utrymme hemma.

Taggar:
Ingredienser:

0,2 L Koncentrerad juice av apelsin. Pastöriserad. Motsvarar juice från ca 2 kg apelsiner.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Milliliter

Näringsvärden:
Energi 183 kJ
Energi 43 kcal
Fett 0.5 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 8.8 g
- Varav sockerarter 8.8 g
Protein 0.7 g
Salt (SALTEQ) 0.01 g
Vitamin C VITC- 37,5

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 20/4°C
Oöppnad: Se datummärkning (ca 20 °C). Öppnad: 4–5 dagar (max 8 °C)."

Ursprungsland:

Danmark

Varumärke:

JO®

Konsumentkontakt:

Arla Forum

Postadress:

105 46 STOCKHOLM

Telefon:

020-99 66 99

Hemsida:

www.arla.se

Varukategori:

Juice

Leverantör:

Arla Foods AB Färskvaror

Lev art nr:

87905

EAN del förp:

7313619001065

EAN hel förp:

17313619001062

EAN hel pall:

37313619001066

Bruttovikt:

4.68 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Apelsinjuice 1+4 koncentrat Önos
65376    Lager: 7
Fruktdryck Citron Osockrad 1+9 Önos
67476    Lager: 12
Fruktdryck Äpple Osockrad 1+9 Önos
67276    Lager: 11
Smakis Smoothie Yellow Bag in Box
647025    Lager: 17
Sundis 100% Juice Apelsin Krav
227328    Lager: 4
Sundis 100% Juice Äpple Krav
227326    Lager: 3
Äppeljuice 1+4 koncentat Önos
65676    Lager: -1

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88