Aprikossoppa/kräm kallrörd Ekströms

14548
Förp.pris: 841,34 kr
Jmf.pris: 26,29 kr/lit (7,13 kr/port)
Förp. 1*5 Kg
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-29 och den 2024-07-31 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Aprikos Soppa/Kräm med frisk smak som är enkel att piffa till. Kallrörd och lätt att lagra och hantera. Tillagad i Örebro. 5 kg. Ger 32 L Soppa / 20 L Kräm

Taggar:
Ingredienser:

Socker, modifierad stärkelse, torkad aprikos, maltodextrin, surhetsreglerande medel (citronsyra), vitamin C och arom.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1621 kJ
Energi 381 kcal
Fett 0 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 94 g
- Varav sockerarter 73 g
Protein 0 g
Salt 0.03 g
Vitamin C 185 mg

Tillagningsanvisning:

Vispa ner torrvaran i kallt vatten. Låt krämen/soppan stå några minuter, så kommer fruktsmaken bättre till sin rätt. Vid tillagning av mindre mängd än en påse bör påsens innehåll blandas väl innan torrvaran mäts upp. Späda

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/5°C
Torrt. Ej över normal rumstemperatur

Ursprungsland:

Norge

Varumärke:

Ekströms

Konsumentkontakt:

Orkla Foods Sverige AB

Postadress:

241 81 ESLÖV

Besöksadress:

Ellingevägen 14, 241 81 ESLÖV

Telefon:

020-75 00 10

Hemsida:

www.orklafoods.se

E-post:

info@orklafoods.se

Varukategori:

Torrvara Kräm/soppa

Leverantör:

Orkla Foods Sverige AB

Lev art nr:

454014548

EAN hel förp:

7310470145488

EAN hel pall:

7310479145489

Bruttovikt:

5.25 kg/förp

Volym:

0.008  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;