Toscabit med chokladgömma Delicato

1613780
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-04-30.
Köp »
OBS! Frysvara. Levereras med frystransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Sprödbakat mördegsskal fylld med kladdig kladdkaka och len kolagömma.
Täckt med ett gyllenbrunt toscatäcke.

Taggar:
Ingredienser:

Socker, VETEMJÖL, vegetabilisk olja (raps, kokos), ÄGG, MANDEL, sirap, kakao, GRÄDDE, SMÖR, KORNMALTMJÖL, VETEGLUTEN, salt, emulgeringsmedel (vegetabiliskt E471), bakpulver (E450, E500), arom (bl.a vanillin).

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1800 kJ
Energi 430 kcal
Fett 23 g
- Varav mättat fett 8.8 g
Kolhydrat 48 g
- Varav sockerarter 30 g
Protein 6.5 g
Salt (SALTEQ) 0.4 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Innehåller: Ägg
Innehåller: Spannmål som innehåller gluten
Innehåller: Nötter

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: -18/°C
Djupfryst -18°C eller kallare, efter upptining 5 dagar i kyl +4°C.

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Delicato

Konsumentkontakt:

Delicato bakverk AB

Telefon:

08-603 33 00

Hemsida:

www.delicato.se

E-post:

info@delicato.se

Varukategori:

Konditoribitar

Leverantör:

Delicato bakverk AB

Lev art nr:

1378

EAN del förp:

7315361113782

EAN hel förp:

7315364413780

EAN hel pall:

7315369913780

Bruttovikt:

1.11 kg/st  4.44 kg/förp

Volym:

0.005  m3/st,  0.02  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88