Merx Tål Handdisk

Scandinavia Laxkniv 30 cm Exxent

7468015
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-04-22.
Köp »

Molybdenum Vanadium Stål

Exxents Knivserie är en serie exklusiva knivar där du finner nära nog en kniv för varje matlagningsbehov. Knivarna är designade i Sverige och tillverkas av finaste Molybdenum Vanadium rostfritt stål. De härdas i en process som ger extremt skarp egg och en perfekt balans mellan flexibilitet och hårdhet. De är mycket hygieniska och handtagen passar både stora som små händer. Knivarna diskas för hand för att hålla skärpa och finish. Använd gärna keramikbrynen eller finkornig sand när du slipar dem.

Exxent ger idag stjärnglans till såväl proffs inom hotell, restaurang och kockutbildningar som till inspirerade amatörer i hemmaköket.

Mått/storlek: L 30 cm


Varumärke:

Exxent

Varukategori:

Lax- skinkkniv

Leverantör:

Merx Team AB

Lev art nr:

68015

EAN hel förp:

7393107680156

Bruttovikt:

0.42 kg/förp

Liknande produkter
Exxent Magnetlist 49 cm
7465012    Lager: 9
Exxent Skalkniv 8,5 cm
7468406    Lager: 2
Exxent Skärpstål 26 cm oval saphir
7464022    Lager: 1
Knivslip Exxent
7464025
Professional 3-set knivar Exxent
7465024    Lager: 1
Professional Kockkniv 14 cm Exxent
7466014    Lager: 4
Professional Kockkniv 20 cm Exxent
7466021    Lager: 2
Professional Kockkniv 24 cm Exxent
7466024    Lager: 3
Scandinavia Brödkniv 26 cm Exxent
7468014    Lager: 2
Scandinavia Kockkniv 16 cm Exxent
7468010    Lager: -1
Scandinavia Kockkniv 19 cm Exxent
7468011    Lager: -1
Scandinavia Kockkniv 22 cm Exxent
7468012    Lager: -1
Uptown Brödkniv 23 cm Xantia
7468024    Lager: 8
Uptown Filékniv 21 cm Xantia
7468023    Lager: 6
Uptown Japansk kockkniv 17 cm Exxent
7468022    Lager: 4
Uptown Kockkniv 20 cm Xantia
7468021    Lager: 1
Uptown Skalkniv 7 cm Xantia
7468018    Lager: 1
Uptown Tournierkniv 8 cm Xantia
7468019    Lager: 2

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88