Rödspätta sprödbakad 140-180 gr förstekt Dafgårds

125729
Förp.pris: 943,26 kr
Jmf.pris: 188,65 kr/kg (28,58 kr/st)
Förp. 1*33x150g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-08-06.
Köp »
OBS! Frysvara. Levereras med frystransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Ingredienser:

Produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid ingrediensförteckningen på förpackningen. Stillahavsspättafé (62%), vetemjöl, vatten, salt, kryddor (vit- och svartpeppar), socker, citronsyra, lök, majsstärkelse, jäst, dextros, citronarom (naturliga aromämne och arompreparat). Vegetabilisk olja till fritering Nordöstra Stilla havet FAO 67

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100 Gram
Energi 800.00 kJ
Energi 190.00 kcal
Protein 13.00 g
Kolhydrat 15.00 g
Fett 9.00 g

Tillagningsanvisning:


Tillagning från fryst:
Ugn 225 ° C 20 till 25 minuter.
Varmluft ugn 200 ° C 15 till 20 minuter.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: -18.00/0°C
Förvaring och hållbarhet:
I frysutrymme (- 18°C eller kallare): Se Bäst före-märkning.
I köldfack (- 6°C eller kallare): 2 dygn.
I kylskåp eller vid rumstemperatur: Rekommenderas ej.
Bör ej frysas efter upptining.

Varumärke:

Dafgårds

Konsumentkontakt:

Gunnar Dafgård AB

Postadress:

Konsumentkontakt, 531 82 KÄLLBY

Telefon:

020-76 40 20

Hemsida:

www.familjendafgard.se

Varukategori:

Fisk

Leverantör:

Gunnar Dafgård AB

Lev art nr:

73344

EAN hel förp:

7310960733447

EAN hel pall:

37310960733448

Bruttovikt:

5 kg/förp

Volym:

0.016  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;