Polly Juleskum påse Cloetta

1017062
À-pris: 84,45 kr = 300 gr
Förp.pris: 1.266,72 kr = 15*300 gr
Jmf.pris: 281,49 kr/kg
Förp. 15*300 gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-31 och den 2024-08-07 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Ingredienser:

socker (EU), vegetabiliska fetter (palm, shea), invertsockersirap, glukossirap, kakaomassa1, SKUMMJÖLKSPULVER, VASSLEPULVER (MJÖLK), gelatin, emulgeringsmedel (lecitiner (SOJA), E476), naturlig arom, ytbehandlingsmedel (gummi arabicum, shellack), syra (citronsyra), HELMJÖLKSPULVER, förtjockningsmedel (pektin), surhetsreglerande medel (citronsyra), vegetabiliska oljor (kokos, raps), arom (bl.a. vanillin), färgämne (E120). Kan innehålla HASSELNÖTTER och MANDEL. 1Rainforest Alliance Certified. Find out more at ra.org.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1949 kJ
Energi 465 kcal
Fett 18 g
varav mättat fett 11 g
Kolhydrat 71 g
varav sockerarter 68 g
Protein 4.2 g
Motsvarande salt 0.10 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Innehåller: Sojabönor
Innehåller: Mjölk
Innehåller: Sojabönor

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 20/16°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Polly

Konsumentkontakt:

Cloetta Sverige AB

Postadress:

Konsumentservice, 205 42 MALMÖ

Telefon:

020-65 10 25

Hemsida:

www.cloetta.com

E-post:

info@cloetta.se

Varukategori:

Smågodis i påse

Leverantör:

Cloetta Sverige AB

Lev art nr:

1017062

EAN del förp:

7310350135769

EAN hel förp:

7330869157465

Bruttovikt:

0.31 kg/st  4.65 kg/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;