+ pant 20,00 kr/förp

Pepsi Max burk Sleek can

26568
Kampanj!
-28%
Förp.pris: 111,77 kr
(Tidigare pris: 155,23)
Jmf.pris: 16,93 kr/lit (5,59 kr/st)
(Tidigare jmf.pris: 23,52 kr/lit)
Förp. 1*20x33cl
Lager: 6 förp.
Kampanjinfo » Köp »
Beskrivning:

Pepsi Max är en kolsyrad läskedryck utan kalorier med colasmak. Med ett minimum av kalorier, men full colasmak har Pepsi MAX blivit en favorit hos många konsumenter som önskar ett light-alternativ.

Taggar:
Läsk    Pepsi   
Ingredienser:

Ingredienser: Kolsyrat vatten, färgämne (E 150d), sötningsmedel (aspartam, acesulfam K), surhetsreglerande medel (fosforsyra, citronsyra, natriumcitrat), aromämnen (inkl. koffein). Innehåller en fenylalaninkälla.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1,00 kJ
Energi 0,20 kcal
Fett 0 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 0 g
varav sockerarter 0 g
Protein 0 g
Motsvarande salt 0.1 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Pepsi

Konsumentkontakt:

Konsumentservice, Carlsberg Sverige AB

Postadress:

Box 3040, 169 03 SOLNA

Telefon:

020-78 80 20

Hemsida:

www.carlsbergsverige.se

E-post:

konsumentservice@carlsberg.se

Varukategori:

Läsk kolsyrad burk

Leverantör:

Carlsberg Sverige AB

Lev art nr:

26568

EAN del förp:

7310070005250

EAN hel förp:

7310074009346

EAN hel pall:

7310079019692

Bruttovikt:

7.16 kg/förp

Volym:

0.01  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
7Up burk Sleek can
Carlsberg Sverige AB
7Up burk Sleek can
26575    Lager: 12
7Up Zero burk Sleek can
Carlsberg Sverige AB
7Up Zero burk Sleek can
26560    Lager: 18
Battery Energidryck 33 cl burk
Carlsberg Sverige AB
Battery Energidryck 33 cl burk
22045    Lager: 88
Bonaqua Citron Lime burk Sleek can
Coca-Cola Europ. Partners Sv. AB
Bonaqua Citron Lime burk Sleek can
451413    Lager: 29
Bonaqua Hallon Lime burk Sleek can
Coca-Cola Europ. Partners Sv. AB
Bonaqua Hallon Lime burk Sleek can
451214    Lager: 71
Bonaqua Naturell burk Sleek can
Coca-Cola Europ. Partners Sv. AB
Bonaqua Naturell burk Sleek can
451213    Lager: 117
Champis burk Sleek can Spendrups
Spendrups Bryggeri AB
Champis burk Sleek can Spendrups
1308721    Lager: 17

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;