Panpizza Original Billys Dafgårds

71365
Förp.pris: 392,45 kr
Jmf.pris: 115,43 kr/kg (19,62 kr/st)
Förp. 1*20x170g
Lager: 23 förp.
Köp »
OBS! Frysvara. Levereras med frystransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Originalet från 1993! Billys Pan Pizza toppad med läcker ost, rökt fläskkött och solmogna tomater. Ett perfekt mellanmål!

Ingredienser:

VETEMJÖL, OST, vatten, griskött, tomatpuré, rapsolja, socker, potatismjöl, salt, modifierad stärkelse, jäst, vitvinsvinäger, kryddor, kryddextrakt, antioxidationsmedel E300, konserveringsmedel E250. Kött: 10%

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1050 kJ
Energi 250 kcal
Fett 8.8 g
- Varav mättat fett 3.5 g
Kolhydrat 30 g
- Varav sockerarter 4.4 g
Protein 10 g
Salt (SALTEQ) 1.2 g
Fiber 2 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Innehåller: Vete
Innehåller: Spannmål som innehåller gluten

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Tillagningsanvisning:

Ugn/Stekugn 150°C: Utan påse, på plåt. Fryst ca 20 min, tinad 8-10 min. Samtliga tider är cirkatider, då ugnarnas kapacitet kan variera. Ugnsbaka

Mikrovågsugn 750 W: Klipp av ett hörn, värm pizzan i påsen. Fryst ca 2 min, tinad ca 1 min. Samtliga tider är cirkatider, då ugnarnas kapacitet kan variera. Tillaga i mikrovågsugn

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: -18/-24°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Billys

Konsumentkontakt:

Gunnar Dafgård AB

Postadress:

Konsumentkontakt, 531 82 KÄLLBY

Telefon:

020-76 40 20

Hemsida:

www.familjendafgard.se

Varukategori:

Panpizza

Leverantör:

Gunnar Dafgård AB

Lev art nr:

71365

EAN del förp:

7310960713654

EAN hel förp:

17310960713651

EAN hel pall:

37310960713655

Bruttovikt:

3.67 kg/förp

Volym:

0.013  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;