Panpizza King Kebab Billys Dafgårds

124455
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-04-23.
Köp »
OBS! Frysvara. Levereras med frystransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Pizza med kebabkött, pommes, jalapeno och vitlökssås.

Ingredienser:

VETEMJÖL (innehåller askorbinsyra, malt av KORN), OST, nötkött* (7%), MJÖLK, tomatpuré, rapsolja, potatissticks (potatis, solrosolja, salt), vatten, tomat, lök, CRÈME FRAICHE, jalapeño (jalapeño, vatten, ättika, salt, lökpulver, konsistensmedel E509), modifierad stärkelse, kryddor (bl.a paprika, chili, cayennepeppar), salt, socker, jäst, vitvinsvinäger. *Ursprung: EU.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1006 kJ
Energi 240 kcal
Fett 9.5 g
- Varav mättat fett 3.8 g
Kolhydrat 28 g
- Varav sockerarter 1.9 g
Protein 10 g
Salt (SALTEQ) 1.1 g
Fiber 1.6 g

Allergiinfo:

Innehåller: Spannmål som innehåller gluten
Innehåller: Laktos
Innehåller: Mjölk
Innehåller: Korn
Innehåller: Vete

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Tillagningsanvisning:

Ugn/Stekugn 150°C: Utan påse, på plåt. Fryst ca 20 min, tinad 8-10 min. Airfryer 180°C: Utan påse. Fryst 6-8 min, tinad 3-5 min. Samtliga tider är cirkatider, då ugnarnas kapacitet kan variera. Ugnsbaka

Mikrovågsugn 750 W: Klipp av ett hörn, värm pizzan i påsen. Fryst ca 2 min, tinad ca 1 min. Tillaga i mikrovågsugn

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: -18/-24°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Billys

Konsumentkontakt:

Gunnar Dafgård AB

Postadress:

Konsumentkontakt, 531 82 KÄLLBY

Telefon:

020-76 40 20

Hemsida:

www.familjendafgard.se

Varukategori:

Panpizza

Leverantör:

Gunnar Dafgård AB

Lev art nr:

4455

EAN del förp:

7310960044550

EAN hel förp:

17310960044557

EAN hel pall:

37310960044551

Bruttovikt:

3.67 kg/förp

Volym:

0.013  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88