Ostkaka Småländsk 1000 gr Vrigstad Ostkaka

6100000
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-03-01 och den 2024-03-05 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Vrigstad Ostkaka är gjord efter originalrecept sedan 70-talet. Den bakas med rikligt av färska ägg.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration:

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 6/4°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Vrigstad Ostkaksbageri

Konsumentkontakt:

Ostkaksbageriet i Vrigstad AB

Besöksadress:

Mejerigatan 4, 570 03 VRIGSTAD

Telefon:

0382-300 60

Hemsida:

www.vrigstadostkaka.se

E-post:

info@vrigstadostkaka.se

Varukategori:

Dessert

Leverantör:

Ostkaksbageriet i Vrigstad AB

Lev art nr:

61000

EAN del förp:

7350230610009

EAN hel förp:

1000007350237

Bruttovikt:

6.52 kg/förp

Volym:

0.02  m3/st

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88