Nutisal box Enjoy Mix Lighty Salted Sea Salt

1009601
Förp.pris: 449,68 kr
Jmf.pris: 281,05 kr/kg (11,24 kr/st)
Förp. 1*40x40gr
Lager: 11 förp.
Köp »
Ingredienser:

JORDNÖTTER/JORDNØDDER/PEANØTTER (38%), CASHEWNÖTTER/NØDDER/NØTTER (19%), MANDEL (14%), majs/maise* (8%), HASSELNÖTTER/NØDDER/NØTTER (7%), PISTASCHNÖTTER/PISTACIENØDDER/PISTASJNØTTER (4%), VETEMJÖL/HVEDE-/HVETEMEL, maltodextrin, modifierad stärkelse/stivelse, solros-/solsikkeolie, majsmjöl/maismel, havssalt (1%), stärkelse/stivelse, socker/sukker, arom (innehåller MJÖLK och VETE/indeholder MÆLK/MELK og HVEDE/HVETE), syra (citronsyra), karamelliserat socker/sukker, salt. Kan innehålla andra NÖTTER och SESAMFRÖ. Kan indeholde andre NØDDER/NØTTER og SESAMFRØ.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 2362 kJ
Energi 569 kcal
Fett 42 g
varav mättat fett 6.0 g
Kolhydrat 25 g
varav sockerarter 5.7 g
Protein 18 g
Motsvarande salt 1.1 g

Allergiinfo:

Innehåller: Jordnötter
Innehåller: Nötter (eng: tree nuts)
Innehåller: Spannmål som innehåller gluten
Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Italien

Varumärke:

Nutisal

Konsumentkontakt:

Cloetta Sverige AB

Postadress:

Konsumentservice, 205 42 MALMÖ

Telefon:

020-65 10 25

Hemsida:

www.cloetta.com

E-post:

info@cloetta.se

Varukategori:

Nötter

Leverantör:

Cloetta Sverige AB

Lev art nr:

1009601

EAN del förp:

8714200215141

EAN hel förp:

7330869148289

Bruttovikt:

2.1 kg/förp

Volym:

0.013  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;