Lunchpytt Ox Felix

138760
Förp.pris: 755,78 kr
Jmf.pris: 125,96 kr/kg
Förp. 1*6 kg
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-02 och den 2024-07-04 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
OBS! Frysvara. Levereras med frystransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Lunchpytt Ox är en smakrik och krispig pytt med finskuren stekt- och kokt potatis, oxkött och lök. Tillagad i Eslöv. 6 kg.

Taggar:
Pytt    I    Panna    Lunchpytt    Lunch    Ox    Oxe    Felix    Orkla   
Ingredienser:

Stekt potatis (potatis, rapsolja, druvsocker, salt), kokt potatis, lök, svenskt nötkött (17 %), salt, karamelliserat socker, kryddextrakt, naturlig arom (innehåller persilja).

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 463 kJ
Energi 111 kcal
Fett 5.1 g
- Varav mättat fett 1.2 g
Kolhydrat 11 g
- Varav sockerarter 1.5 g
Protein 4.6 g
Salt 1 g
Fiber 1.8 g

Tillagningsanvisning:

Värm alltid från fryst. Tänk på att effekten mellan olika ugnar varierar och därmed tillagningstiden. Värm till en centrumtemperatur på +70°C. Förvärm ugnen. Kombiugn: 185°C, 10 % ånga, 20-25 minuter. Rational Self Cooking Center: Start, Gula kocken mössan (till fabriksinställda processer: SCC), Finishing, Bleck, Utan nål, Torr värme, ca 20 minuter. Ugnsbaka

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: -18/-25°C
Djupfryst -18 °C eller lägre. Bör inte frysas efter upptining

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Felix

Konsumentkontakt:

Orkla Foods Sverige AB

Postadress:

241 81 ESLÖV

Besöksadress:

Ellingevägen 14, 241 81 ESLÖV

Telefon:

020-75 00 10

Hemsida:

www.orklafoods.se

E-post:

info@orklafoods.se

Varukategori:

Pytt i panna

Leverantör:

Orkla Foods Sverige AB

Lev art nr:

454008760

EAN hel förp:

7310241087603

EAN hel pall:

7310249087605

Bruttovikt:

6.32 kg/förp

Volym:

0.014  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;