Grande Sélection Pralines Mauxion

86140
À-pris: 109,65 kr = 600 gr
Förp.pris: 438,59 kr = 4*600 gr
Jmf.pris: 182,75 kr/kg
Förp. 4*600 gr
Säsongsvara jul
Beställningsbar senare
Beskrivning:

Grande Sélection – Stor ask med praliner
Sorterade fyllda chokladpraliner med bl.a hallon, karamell, kokos, apelsin, mandel mm mm.

Ingredienser:

socker, palmfett, kakaosmör, glukossirap, kakaomassa, SOJAMJÖL, HELMJÖLKSPULVER, LAKTOS, sötvasslepulver (MJÖLK), potatisstärkelse, karamellsockersirap, kakaopulver låg fetthalt, aromämnen, kokosflingor, HASSELNÖTSMASSA, kaffe, emulgeringsmedel (lecitiner (SOJA)), rismjöl, SMÖRFETT, SKUMMJÖLKSPULVER, fuktighetsbevarande medel (invertas), syra (citronsyra), färgämne (rödbetsrött), druvsocker. Kan innehålla spår av jordnötter, andra nötter, gluten och ägg. (Svenska)

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration:

Allergiinfo:

Ägg (Kan innehålla)
Mjölk (Innehåller)
Nötter (eng: tree nuts) (Innehåller)
Jordnötter (Kan innehålla)
Spannmål som innehåller gluten (Kan innehålla)
Sojabönor (Innehåller)

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Varumärke:

MAUXION

Varukategori:

Julchoklad gåvoask

Leverantör:

Bonaventura Sales Sverige AB

Lev art nr:

86140

EAN del förp:

4000415402006

EAN hel förp:

4000415401900

EAN hel pall:

24000415402000

Bruttovikt:

0.82 kg/st  3.28 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st,  0.016  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;