Från Sverige
Rek. pris 23,00

Glassbåt Originalet SIA Glass

1411701
Kampanj!
-10%
Förp.pris: 186,99 kr
(Tidigare pris: 186,98)
Jmf.pris: 148,40 kr/kg (10,39 kr/st)
(Tidigare jmf.pris: 148,40 kr/kg)
Förp. 1*18x70gr
Lager: 36 förp.
Kampanjinfo » Köp »
OBS! Frysvara. Levereras med frystransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Gräddglass med vaniljsmak, jordgubbssylt och chokladöverdrag

Taggar:
Ingredienser:

Ingredienser: SKUMMJÖLK*, GRÄDDE* (18%), socker*, kokosolja, VETEMJÖL, glukossirap, jordgubbar*, SKUMMJÖLKSPULVER*, socker, kakao, vaniljarom, emulgeringsmedel (mono- och diglycerider av veg fettsyror, solroslecitin, SOJALECITIN), stabiliseringsmedel (fruktkärnmjöl, guarkärnmjöl, pektin), VETESTÄRKELSE, syra (citronsyra), salt. *Ursprung: Sverige. Grädde med 40% fetthalt.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1050 kJ
Energi 250 kcal
Fett 13 g
- Varav mättat fett 9.9 g
Kolhydrat 29 g
- Varav sockerarter 24 g
Protein 4 g
Salt 0.1 g
Fiber 0 g
Vitamin D 0 µg
Folsyra 0 µg
Vitamin B12 0 µg
Polyoler 0 g
Selen 0 µg

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Innehåller: Spannmål som innehåller gluten
Innehåller: Sojabönor

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: -18/-25°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

SIA Glass

Konsumentkontakt:

SIA Glass AB

Besöksadress:

Stenlösvägen 33, 311 68 SLÖINGE

Telefon:

0346-71 52 47

Hemsida:

www.siaglass.se

E-post:

info@siaglass.se

Varukategori:

Glass stycksak

Leverantör:

SIA Glass AB

Lev art nr:

11701

EAN del förp:

7312690117016

EAN hel förp:

7312691117015

EAN hel pall:

27312690117010

Bruttovikt:

1.42 kg/förp

Volym:

0.008  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;