Ciabatta Kuvertbröd Dafgårds

122747
Förp.pris: 324,58 kr
Jmf.pris: 61,82 kr/kg (2,16 kr/st)
Förp. 1*150x35g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-23.
Köp »
OBS! Frysvara. Levereras med frystransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Italieninspirerat ljust bröd med en något segare tuggkänsla.

Ingredienser:

VETEMJÖL (innehåller askorbinsyra, malt av KORN), vatten, surdeg av VETE, olivolja, havssalt, jäst, VETEGLUTEN. Kan innehålla spår av mjölk, ägg, sesam, senap, soja och laktos.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1011 kJ
Energi 242 kcal
Fett 2 g
- Varav mättat fett 0.2 g
Kolhydrat 48 g
- Varav sockerarter 1 g
Protein 8.2 g
Salt 1.2 g
Fiber 2.5 g

Allergiinfo:

Innehåller: Spannmål som innehåller gluten
Kan innehålla: Laktos
Kan innehålla: Mjölk
Kan innehålla: Ägg
Kan innehålla: Sesamfrön
Innehåller: Korn
Innehåller: Vete
Kan innehålla: Senap
Kan innehålla: Sojabönor

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Tillagningsanvisning:

Bakas från fryst, 220°C i 3-5 minuter. Ugnsbaka

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: -18/-24°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Dafgårds

Konsumentkontakt:

Gunnar Dafgård AB

Postadress:

Konsumentkontakt, 531 82 KÄLLBY

Telefon:

020-76 40 20

Hemsida:

www.familjendafgard.se

Varukategori:

Matbröd

Leverantör:

Gunnar Dafgård AB

Lev art nr:

2747

EAN del förp:

7310960027478

EAN hel förp:

17310960027475

EAN hel pall:

37310960027479

Bruttovikt:

5.8 kg/förp

Volym:

0.042  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;