Ciabatta Fitness Bageri La Lorraine

4500168
Förp.pris: 379,12 kr
Jmf.pris: 68,93 kr/kg (6,89 kr/st)
Förp. 1*55x100g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-30.
Köp »
OBS! Frysvara. Levereras med frystransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Taggar:
Bröd   
Ingredienser:

VETEMJÖL, vatten, solrosfrön, HAVREFLINGOR (2%), pumpafrön, SESAMFRÖN, jodsalt (salt, kaliumjodat), surdeg (VETE), jäst, rostat maltmjöl (VETE), antioxidationsmedel (askorbinsyra). Kan innehålla spår av: SOJA, MJÖLK, NÖTTER. Upptinat.

Näringsvärde:

Energi 1177 kJ
Energi 279 kcal
Fett 5.0 g
varav mättat fett 0.9 g
Kolhydrat 47 g
varav sockerarter 1 g
Fiber 3 g
Protein 9.6 g
Motsvarande salt 1.4 g

Allergiinfo:

Kan innehålla: Mjölk
Innehåller: Seasamfrön
Innehåller: Spannmål som innehåller gluten

Kan innehålla:
Produkten innehåller inte avsiktligt det angivna allergenet, men på grund av att produktionsmedlen delas med andra produkter, eller av andra skäl, kan produkten innehålla allergenet.

Tillagningsanvisning:

Tina ca 20 min i rumstemperatur. Grädda 10 - 12 min i 200°C. OBS! Gräddningstider och temperatur är riktvärden beroende på ugn.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: -18.00/-25.00°C

Ursprungsland:

Belgien

Varumärke:

Bageri La Lorraine

Varukategori:

Matbröd

Lev art nr:

4500168

EAN del förp:

7350031135749

EAN hel förp:

7350031138481

Bruttovikt:

6.18 kg/förp

Volym:

0.046  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;