Alaska Pollock sprödbakad 130-170 gr Dafgårds

73252
Förp.pris: 732,93 kr
Jmf.pris: 146,59 kr/kg
Förp. 1*5 kg
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-08-06.
Köp »
OBS! Frysvara. Levereras med frystransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Ingredienser:

ALASKA POLLOCK (Theragra chalcogramma) 60%, panering 40%: VETEMJÖL, vatten, salt, jäst. FAO Stilla havet 61.

Näringsvärde:

Energi KJ 614.0
Energi kcal 145.0
Fett 2.8 g
- varav mättat fett 0.3 g
Kolhydrater 24.2 g
- varav sockerarter 0.9 g
Fiber 0.4 g
Protein 13.0 g
Salt 0.11 g

Allergiinfo:

Gluten
Vete
Fisk

Tillagningsanvisning:

Värms från 180 °C ( 7-9 min i frittös) Värms från 170 °C ( 5-6 min i stekpanna )

Förvaring:

Min: -18°C °C
Max: -18°C °C

Varumärke:

Dafgårds

Konsumentkontakt:

Gunnar Dafgård AB

Postadress:

Konsumentkontakt, 531 82 KÄLLBY

Telefon:

020-76 40 20

Hemsida:

www.familjendafgard.se

Varukategori:

Fisk

Leverantör:

Gunnar Dafgård AB

Lev art nr:

73252

EAN hel förp:

17310960732522

EAN hel pall:

37310960732526

Bruttovikt:

5.45 kg/förp

Volym:

0.016  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;