Nyckelhålsmärkt®

Salladsfilébitar kyckling Findus

115681
Förp.pris: 960,74 kr
Jmf.pris: 192,15 kr/kg
Förp. 1*2x2,5kg
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-02.
Köp »
OBS! Frysvara. Levereras med frystransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Kyckling går till det mesta. Findus kokta och möra kycklingfiléer i bitar passar till allt. Kalla i en sallad, i fyllningar, i pastasåser, wok, gryträtter m.m. Och lika lätt att laga som gott att äta. Bra va?

Ingredienser:

Kokt kycklingfilé/kyllingefilet 98 %, stärkelse och salt.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 490 kJ
Energi 120 kcal
Fett 1.5 g
- Varav mättat fett 0.3 g
Kolhydrat 0.3 g
- Varav sockerarter 0 g
Protein 25 g
Salt (SALTEQ) 1 g
Fiber 0 g

Tillagningsanvisning:

Användning: Används till sallader, fyllningar, pastasåser, soppor, wok- och gryträtter samt gratänger. Tina i kyla (+2o - +8°C) 1-2 timmar eller tillsätt direkt i maträtten. Ugnsbaka

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: -18/°C
I frysutrymme (-18C eller kallare), se datummärkning. Bör ej frysas efter upptining.

Ursprungsland:

Thailand

Varumärke:

Findus

Konsumentkontakt:

Findus Konsumentkontakt

Postadress:

Billeholmsvägen, 267 40 BJUV

Besöksadress:

Billeholmsvägen, 267 40 BJUV

Telefon:

042–86 000

Hemsida:

www.findus.se

E-post:

konsumentkontakt@se.findus.com 

Varukategori:

Fågelprodukter

Leverantör:

Findus Sverige AB

Lev art nr:

96012807

EAN del förp:

7310500063478

EAN hel förp:

7310500012636

EAN hel pall:

7310500063966

Bruttovikt:

5.2 kg/förp

Volym:

0.013  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Bullens Extra Varmkorv konserv Scan
HKScan Sweden AB
Bullens Extra Varmkorv konserv Scan
249310    Lager: 75
Bullens Pilsnerkorv Scan
HKScan Sweden AB
Bullens Pilsnerkorv Scan
733291    Lager: 9

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;