ProPud Proteinmilkshake Brown Bliss NJIE

521275
Lager: 7 förp.
Kampanjinfo » Köp »
Beskrivning:

En härligt krämig shake med smak av chokladig brownie – ett måste för kakälskaren!

Passar utmärkt i samband med träning för snabb återhämtning eller som ett lätt och mättande mellanmål. Tips! Serveras kall och skakas före användning.

Ingredienser:

MILK, MILK protein, fat reduced cocoa powder (1,5%), stabilisers (gellan gum, cellulose gum, carrageenan), flavourings, natural flavourings, sweeteners (steviol glycosides from stevia, acesulfame K), lactase.UHT treated. Contains naturally occuring sugars.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 253 kJ
Energi 60 kcal
Fett 1.5 g
varav mättat fett 0.9 g
Kolhydrat 5.0 g
varav sockerarter 5.0 g
Protein 6.4 g
Motsvarande salt 0.17 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 8/5°C

Ursprungsland:

Österrike

Varumärke:

ProPud®

Konsumentkontakt:

NJIE

Postadress:

Box 7306, 402 36 GÖTEBORG

Telefon:

031-380 20 90

Hemsida:

www.njie.se

Varukategori:

Functional Foods

Leverantör:

NJIE Foods AB

Lev art nr:

1285

EAN del förp:

7350068292859

EAN hel förp:

37350068292850

Bruttovikt:

2.99 kg/förp

Volym:

0.006  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
ProPud Proteinmilkshake Vanilla NJIE
521240    Lager: 5
ProPud Pudding Chocolate NJIE
521010    Lager: 7
ProPud Pudding Vanilla NJIE
521020    Lager: 8
Protein Milkshake Banana Barebells
5243002    Lager: 11
Protein Milkshake Chocolate Barebells
5243000    Lager: 13
Protein Milkshake Creamy Pear Barebells
5243007    Lager: 10
Protein Milkshake Raspberry Barebells
5243017    Lager: 6
Protein Milkshake Strawberry Barebells
5243001    Lager: 11
Protein Milkshake Vanilla Barebells
5243003    Lager: 7
Proteinshake Vanilj Yalla! Arla
602157    Lager: 4

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88