Rek. pris 5.000,00

Non Stop Skål Svart Kosta Boda

7051902
Förp.pris: 3.931,63 kr
Förp. 1*1 st
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-02.
Köp »
Beskrivning:

NON STOP
- Design Anna Ehrner • 2019

Design Anna Ehrner – en formgivare känd för sitt avskalade och skandinaviska formspråk med svepande linjer och elegant enkelhet. Hon kan konsten att ge det klassiska hantverket ett modernt uttryck. Det massiva glaset med slingor av färg som ger en lekfullhet där slingorna omfamnar formen och ger den liv.

Vasen eller skålen kan med fördel fyllas med ett fång vackra sommarblommor eller härliga gröna äpplen men klarar sig likaväl utan något alls. De klara sig precis som de är, där ljuset och skuggorna får fylla glaset och mellanrummen. Munblåst i Kosta.

Höjd: 225 mm
Diameter: 230 mm


Varumärke:

Kosta Boda

Varukategori:

Skål

Leverantör:

Orrefors Kosta Boda AB

Lev art nr:

7051902

EAN hel förp:

7321646057498

Bruttovikt:

3.74 kg/förp

Volym:

0.018  m3/st

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;