Rek. pris 749,00

More Champagne 18 cl 4-p Orrefors

6310101
À-pris: 588,88 kr = 4 st
Förp.pris: 2.355,50 kr = 4*4 st
Jmf.pris: 147,22 kr/st
Förp. 4*4 st
Lager: 25 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

MORE – En serie av Erika Lagerbielke

Att skapa den perfekta måltiden är egentligen inte så svårt. Bra råvaror, lite kärlek och goda vänner runt ett vackert dukat bord. Det du dricker till ska serveras i vackra glas med balans och karaktär. Erika Lagerbielkes tanke med More är att lyfta fram dryckens bästa egenskaper och fulla potential. Elegant design möter funktion. Då är det lätt hänt att man blir sittande länge och bara mår bra. Tål maskindisk.

More Champagne är ett elegant och festligt glas för alla typer av mousserande vin, exempelvis prosecco, cava och champagne. Glaset lyfter fram dryckens doft och smak, dess friskhet och fruktighet. Bubbelpunkten i glasets botten hjälper dryckens kolsyra att porla upp mot ytan.

Höjd: 215 mm
Diameter: 56 mm
Volym: 18 cl


Varumärke:

Orrefors

Varukategori:

Champagneglas

Leverantör:

Orrefors Kosta Boda AB

Lev art nr:

6310101

EAN del förp:

7321646000302

Bruttovikt:

0.7 kg/st  2.8 kg/förp

Volym:

0.005  m3/st,  0.02  m3/förp

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;