Kycklingkorv 80 gr Lindvalls

6095381
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-04-23.
Köp »
OBS! Frysvara. Levereras med frystransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Kycklingkorv 80g fryst x10st

Ingredienser:

Kycklingkött* 78%, vatten, kycklingfett*, potatisstärkelse*, salt, kryddor (vitlök, paprika, svartpeppar, lök, chilipeppar, arom ingefära, krydda, spiskummin, cayennepeppar, koriander, vegetabilisk buljong), antioxidationsmedel ( askorbinsyra, kaliumlaktat), rökarom, konserveringsmedel (natriumnitrit). *Ursprung: Sverige

Näringsvärde:

Energi 886 kJ , 212 kcal
Fett 16 g
Varav mättat fett 0.1 g
Kolhydrat 6 g
Varav sockerarter 0.2 g
Protein 12 g
Salt 1.5 g

Tillagningsanvisning:

Ej tillagad

Förvaring:

Upptinad produkt förvaras i kylskåp (max +6°C) i 7 dagar.
Öppnad förpackning förvaras i kylskåp (max +6°C) i 4 dagar.
Upptinad produkt får inte frysas på nytt.

Varumärke:

Lindvalls Chark

Varukategori:

Chark frysvara

Lev art nr:

5381

EAN del förp:

7320020053811

EAN hel förp:

17320020053818

Bruttovikt:

7.06 kg/förp

Volym:

0.017  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Bullens Extra Varmkorv konserv Scan
249310    Lager: 57
Bullens Pilsnerkorv Scan
733291    Lager: 45

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88