Julgourmét Special 1 kg 31% Wernerssons

28517
À-pris: 172,37 kr = 1 kg
Förp.pris: 1.378,94 kr = 8*1 kg
Jmf.pris: 172,37 kr/kg
Förp. 8*1 kg
Säsongsvara jul
Beställningsbar senare
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Speciellt utvald svensk lantost. Rödvaxad och cylinderformad. Lagrad i minst 6 månader. Smidig konsistens, grynpipig. Smaken är mild, gräddig, svagt nötig med lagom syrlighet och sälta. Finns som bitad i 1 kg och helost på 2 kg.

Ingredienser:

Mjölk, syrningskultur, löpe, koksalt, kalciumklorid, konserveringsmedel E251. Fetthalt 31%. Mellanlagrad.

Varumärke:

Wernerssons

Konsumentkontakt:

Wernersson Ost AB

Postadress:

Industrivägen 5, 523 90 ULRICEHAMN

Telefon:

0321-261 50

E-post:

ost@wernerssonost.se

Varukategori:

Hårdost bitad

Leverantör:

Wernersson Ost AB

Lev art nr:

21070

EAN del förp:

2351240300008

EAN hel förp:

97331494040156

EAN hel pall:

97331494048541

Bruttovikt:

1 kg/st  8 kg/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;