Rek. pris 5.500,00

Fado Vas Blå/Brun 330 mm Orrefors

7042103
Förp.pris: 5.013,75 kr
Förp. 1*1 st
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-02.
Köp »
Beskrivning:

FADO
– En serie av Göran Wärff

”Inspirationen till min serie Fado är den portugisiska musiken och ofta med havet och längtan som bärande tema. Fado, en blå kula i glas med ett påklipp av grått glas på glasblåsarpipan är själva fröet till den vasserie jag kallar Fado. Tanken att med ett antal anfång av glas lyfta fram formen och låta den växa till en vas, bärare till en blomma eller ett glasobjekt i sin egen kraft.”
– Göran Wärff

Höjd: 330 mm
Bredd: 250 mm
Vikt: 4.26 kg


Varumärke:

Orrefors

Varukategori:

Vas

Leverantör:

Orrefors Kosta Boda AB

Lev art nr:

7042103

EAN del förp:

7321646069019

Bruttovikt:

4.26 kg/förp

Volym:

0.021  m3/st

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;