Dumle Rocks Limited edition box Fazer

404118
À-pris: 55,44 kr = 250 gr
Förp.pris: 665,28 kr = 12*250 gr
Jmf.pris: 221,76 kr/kg
Förp. 12*250 gr
Säsongsvara jul
Beställningsbar senare
Beskrivning:

Dumle är en härlig klassiker från Fazer som nästan alla känner till. Nu finns Dumle Rocks ­ hårda karameller smaksatta med Dumle och fyllda med toffee. Och som alltid tillverkad av 100 % ansvarsfullt producerad kakao. Ge Dumle Rocks­boxen i present eller dela med vänner och familj.

Taggar:
"Dumle    Karamell    Box    Kola    Fazer Gåva    Present    Ask    Godis Chocklad    Jul"   
Ingredienser:

Ingredienser: glukossirap, socker, MJÖLK/MÆLK/MELK, kakaomassa, MJÖLKfett/MÆLKEfedt/MELKEfett, salt, vegetabiliskt fett (palm), bränt socker/brændt sukker, surhetsreglerande medel (E331), emulgeringsmedel (E471), arom.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1621 kJ
Energi 385 kcal
Fett 3 g
- Varav mättat fett 1.8 g
Kolhydrat 87 g
- Varav sockerarter 62 g
Protein 1.4 g
Salt 0.58 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 20/16°C

Ursprungsland:

Finland

Varumärke:

Dumle

Konsumentkontakt:

Fazer Konsumentkontakt

Besöksadress:

Kartåsgatan 3 A, 531 40 LIDKÖPING

Telefon:

020-45 10 50

Hemsida:

www.fazer.se

Varukategori:

Praliner i ask

Leverantör:

Fazer Sweden AB

Lev art nr:

404118

EAN del förp:

6416453041189

EAN hel förp:

6416453441187

EAN hel pall:

16416453441184

Bruttovikt:

0.29 kg/st  3.48 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.012  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;