+ pant 12,00 kr/förp

Blandsaft Jordgubb 1+7 Högkoncentrat BOB

34813
À-pris: 61,71 kr = 0,95 L
Förp.pris: 740,54 kr = 12*0,95 L
Jmf.pris: 8,12 kr/lit
Förp. 12*0,95 L
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-08-05 och den 2024-08-07 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Sveriges mest populära blandsaft! BOB jordgubbssaft är en familjefavorit med en naturlig smak av jordgubbar som passar stora som små. BOB saft har ett stort sortiment av välkända och omtyckta blandsafter, med jordgubb, hallon, fläder och många fler, som alla är tillverkade i Sverige. För mer inspiration och recept på vad du kan göra med BOB-produkter surfa in på bob.se

Spädning 1+7 ger 7,6 liter. Pant på flaskan. Tillverkad i Sverige.

Ingredienser:

Juice från koncentrat (äpple, jordgubbe, päron, druva, fläderbär), socker, syra (citronsyra), konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriumbensoat).

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 141 kJ
Energi 34 kcal
Fett 0 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 8.2 g
varav sockerarter 8.1 g
Protein 0 g
Motsvarande salt 0 g

Tillagningsanvisning:

Spädes 1 + 7. Ger 7,6 L.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/5°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

BOB

Konsumentkontakt:

Orkla Foods Sverige AB

Postadress:

241 81 ESLÖV

Besöksadress:

Ellingevägen 14, 241 81 ESLÖV

Telefon:

020-75 00 10

Hemsida:

www.orklafoods.se

E-post:

info@orklafoods.se

Varukategori:

Saft

Leverantör:

Orkla Foods Sverige AB

Lev art nr:

454034813

EAN del förp:

7310090348139

EAN hel förp:

7310091348138

Bruttovikt:

1.2 kg/st  14.4 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st,  0.024  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;