Sidfläsk stekt skivad 8x600 gr Dafgårds

182974
À-pris: 151,51 kr = 800 gr
Förp.pris: 909,08 kr = 6*800 gr
Jmf.pris: 189,39 kr/kg
Förp. 6*800 gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-06-04.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Ett förstekt sidfläsk som bara behöver en kort uppvärmning och färgsättning.

Ingredienser:

*Griskött, vatten, salt, druvsocker, stabiliseringsmedel E451, antioxidationsmedel E316, konserveringsmedel E250. *Ursprung: EU. Förpackat i skyddande atmosfär.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1782 kJ
Energi 426 kcal
Fett 38 g
- Varav mättat fett 15 g
Kolhydrat 0 g
- Varav sockerarter 0 g
Protein 23 g
Salt 3.5 g
Fiber 0 g

Tillagningsanvisning:

Varmluftsugn utan ånga 190°C: Sprid ut 1 paket i ett gastrobleck. Värm i ca 8 minuter. Vänd på fläsket efter halva tiden. Till kärntemperatur 72°C. Ugnsbaka

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 4/2°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Dafgårds

Konsumentkontakt:

Gunnar Dafgård AB

Postadress:

Konsumentkontakt, 531 82 KÄLLBY

Telefon:

020-76 40 20

Hemsida:

www.familjendafgard.se

Varukategori:

Fläskkött

Leverantör:

Gunnar Dafgård AB

Lev art nr:

2974

EAN del förp:

2302297400005

EAN hel förp:

97310960029741

EAN hel pall:

37310960029749

Bruttovikt:

0.8 kg/st  4.8 kg/förp

Volym:

0.021  m3/st,  0.126  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;