ProPud Pudding Chokladboll NJIE

521090
Lager: 2 förp.
Kampanjinfo » Köp »
Beskrivning:

Krämig & god med smak av kokos och choklad – chokladboll! Ett smart och mättande mellanmål, lätt att äta i farten, men smakar allra godast kylskåpskall.

Tips! En proteinpudding på kvällen förser kroppen med bränsle medan du sover. Extra viktigt om du vill ha maximalt utbyte av ditt styrketräningspass.

Ingredienser:

Pasteurised MILK, MILK protein, fat reduced cocoa (1,9%), stabilisers (cellulose gum, carrageenan), flavourings, natural flavourings, antioxidant (sodium phosphates), sweeteners (acesulfame K, steviol glycosides from stevia), lactase. Contains naturally occurring sugars.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 315 kJ
Energi 75 kcal
Fett 1.5 g
varav mättat fett 1.0 g
Kolhydrat 4.8 g
varav sockerarter 4.5 g
Protein 10 g
Motsvarande salt 0.30 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 8/5.00°C

Ursprungsland:

Tyskland

Varumärke:

ProPud®

Konsumentkontakt:

NJIE

Postadress:

Box 7306, 402 36 GÖTEBORG

Telefon:

031-380 20 90

Hemsida:

www.njie.se

Varukategori:

Mellanmål

Leverantör:

NJIE Foods AB

Lev art nr:

1090

EAN del förp:

7350068291098

EAN hel förp:

37350068291099

Bruttovikt:

2.67 kg/förp

Volym:

0.008  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
ProPud Proteinmilkshake Vanilla NJIE
521240    Lager: 1
ProPud Pudding Chocolate NJIE
521010    Lager: -1
ProPud Pudding Vanilla NJIE
521020    Lager: 4
Protein Milkshake Banana Barebells
5243002    Lager: 7
Protein Milkshake Chocolate Barebells
5243000    Lager: 9
Protein Milkshake Raspberry Barebells
5243017    Lager: 12
Protein Milkshake Vanilla Barebells
5243003    Lager: 16

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88