Lindor Choklad Blodapelsin Lindt

860072
À-pris: 49,84 kr = 137 gr
Förp.pris: 598,08 kr = 12*137 gr
Jmf.pris: 363,80 kr/kg
Förp. 12*137 gr
Säsongsvara jul
Beställningsbar senare
Beskrivning:

Njut av oemotståndligt krämig LINDOR från Lindt! Pralinernas delikata skal av finaste Lindt mjölkchoklad innesluter en len och krämig fyllning med smak av blodapelsin.

Taggar:
Ingredienser:

Ingredienser: socker, vegetabiliskt fett (kokos, palmkärna), kakaosmör, kakaomassa, helMJÖLKspulver, skumMJÖLKspulver, LAKTOS, vattenfritt MJÖLKfett, blodapelsinpulver 0,8% (blodapelsinjuice från koncentrat 55%, apelsinmassa), emulgeringsmedel (SOJAlecitin), KORNmaltextrakt, blodapelsinextrakt, arom. Kan innehålla HASSELNÖTTER, andra NÖTTER. Mjölkchokladen innehåller minst 32% kakao och minst 21% mjölk.

Näringsvärde:

Energi 2569 kJ
Energi 618 kcal
Fett 46 g
varav mättat fett 34 g
Kolhydrat 44 g
varav sockerarter 42 g
Protein 5.0 g
Motsvarande salt 0.17 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Innehåller: Spannmål som innehåller gluten
Innehåller: Sojabönor

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 20.00/14.00°C

Varumärke:

Lindt

Konsumentkontakt:

Lindt & Sprüngli (Nordic) AB

Postadress:

Box 3048, 169 03 SOLNA

Telefon:

08-546 140 00

Hemsida:

www.lindt-nordic.com

Varukategori:

Praliner i påse

Leverantör:

Lindt & Sprüngli (Nordic) AB

Lev art nr:

860072

EAN del förp:

8003340800721

EAN hel förp:

8003340600727

Bruttovikt:

0.15 kg/st  1.8 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.012  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;