100% CO2 compensated EU-ekologiskt lövet Fairtrade KRAV

Arvid Nordquist sticks Instant KRAV Fairtrade Arvid Nordquis

474115
Förp.pris: 1.080,35 kr
Jmf.pris: 1.080,35 kr/kg (2,16 kr/st)
Förp. 1*500x2gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-08-06 och den 2024-08-08 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

PRESSMEDDELANDE - 10 MARS 2023
Arvid Nordquist lanserar en ny produkt för den professionella marknaden – Instant Sticks!

Instant Sticks – så lyder namnet på den nya produkten som Arvid Nordquist lanserar på den professionella marknaden. Portionspåse á 2 gram, certifierad med KRAV, Fairtrade och EU-ekologisk, 500 st per kartong.

Den nya produkten, Instant Sticks, är ett frystorkat kaffe med en kraftfull smak. Kaffet har balanserade nötiga toner och behaglig eftersmak. Instant är extra mörkrostat och då förpackningen är en portionspåse kan du göra en rund kopp kaffe med fyllig smak på ett snabbt och enkelt sätt, perfekt som ett komplement till bryggkaffe och espresso.

Taggar:
Ingredienser:

Kaffe (100% Arabicabönor)

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 30/7°C
Förvara lufttätt och torrt.

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Arvid Nordquist Coffee Lounge

Konsumentkontakt:

Arvid Nordquist HAB

Besöksadress:

Box 1285, 171 25 SOLNA

Telefon:

08-799 18 00

Hemsida:

www.arvidnordquist.se

E-post:

konsumentkontakt@arvidnordquist.se

Varukategori:

Kaffe instant portion

Leverantör:

Arvid Nordquist Handelsaktiebolag

Lev art nr:

4115

EAN hel förp:

7310760041155

EAN hel pall:

37310760041156

Bruttovikt:

1.6 kg/förp

Volym:

0.017  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;