Escowa på besök hos Torebrings

Äntligen stämde allt och vi kunde ta emot vår duktiga leverantör Escowa för en heldag med säljutbildning och teknisk utbildning i vattenautomater/vattenmaskiner och inbyggnadskylare.

Vi har länge letat i våra kalendrar för att kunna genomföra en utbildningsdag tillsammans med Escowa som jobbar med vattenlösningar för företagskunder. Tillsammans med deras trevliga säljare Ola och tekniskt mycket kunniga Vinko hade ett bra och givande program planerats.

Dagen delades upp en teoretisk teknisk del för serviceteknikerna och en praktisk del på eftermiddagen som Vinko höll i. Mitt på dagens samles vi alla på lokala restaurangen BYN och åt en mycket god och trevlig lunch. På eftermiddagen fick säljarna en fördjupad genomgång i sortiment kring vattenmaskiner och inbyggnadskylare och fördelar med att kunna erbjuda vatten på jobbet.


Escowa Torebrings utbildningsdag
Vi åt en gemensam frukost tillsammans innan starten på dagen. Gott vatten engagera lika mycket som gott kaffe på jobbet!

Escowa Torebrings utbildningsdag
Frukostsamlingen innan utbildningsdagen började.

Torebrings utbildningsdag Escowa
En mycket god och gemensam lunch åts tillsammans på Restaurang BYN i Aneby.

Torebrings Escowa utbildningsdag
Utbildning i hur man ska installera en vattenlösning.

Torebrings utbildningsdag Escowa
Flödeskapaciteten är viktig för att en vattenmaskin ska hålla kallt vatten till alla som vill dricka kallt vatten hela tiden.

Torebrings utbildningsdag
Genomgång av golvstående vattenautomater.

Torebrings utbildningsdagDet finns många fördelar med att ha tillgång till gott vatten på jobbet och fylla på sina vätskereserver.

Alla på Torebrings var väldigt nöjda efter dagen och hade fått mycket ny input kring vattenmaskiner och vattenautomater. Vi tackar särskilt Ola och Vinko för deras kunskap och stora engangemang under dagen.

2024-02-13

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;