Tutti Frutti Summer Rings Sour påse Fazer

404928
Förp.pris: 417,54 kr
Jmf.pris: 124,27 kr/kg (19,88 kr/st)
Förp. 1*21x160g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-08-02 och den 2024-08-06 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Nu finns Tutti Frutti Summer Rings Sour på tillfälligt besök, det är en godispåse fylld av härliga sommarsmaker täckt med syrligt överdrag. Cola-Citron, Fläder-Äpple, Hallon-Rabarber och Blåbär-Kaktus är fruktiga och fräscha smakkombinationer som sätter snurr på dina smaklökar. Tutti Frutti Summer Rings Sour är gelatinfri, vegansk och tillverkad med naturliga färg- och smakämnen. Fri från palmolja.

Taggar:
Ingredienser:

Ingredienser: socker, glukossirap, majsstärkelse/-stivelse, surhetsreglerande medel (E270, E330, E325), färgande livsmedel/fødevarer der farver/næringsmidler som avgir farge (koncentrat av morot/gulrot/gulerod, saflor, äpple/æble, spirulina, svartvinbär/solbær, pumpa/græskar och körsbär/kirsebær, bränt socker/brændt sukker), fullhärdat vegetabiliskt fett (ryps, solros/solsikke), naturliga aromer. KAN INNEHÅLLA VETE/KAN INDEHOLDE HVEDE.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1541 kJ
Energi 366 kcal
Fett 0.5 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 91 g
varav sockerarter 54 g
Protein 0.5 g
Motsvarande salt 0.23 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 20/16°C

Ursprungsland:

Finland

Varumärke:

Tutti Frutti

Konsumentkontakt:

Fazer Konsumentkontakt

Besöksadress:

Kartåsgatan 3 A, 531 40 LIDKÖPING

Telefon:

020-45 10 50

Hemsida:

www.fazer.se

Varukategori:

Smågodis i påse

Leverantör:

Fazer Sweden AB

Lev art nr:

404928

EAN del förp:

6416453049284

EAN hel förp:

6416453449282

EAN hel pall:

16416453449289

Bruttovikt:

3.76 kg/förp

Volym:

0.022  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;