Tuggummi Extra Salty Licorice påse 35 gr

36296
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-03-07 och den 2024-03-14 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Ingredienser:

Ingredienser: Sötningsmedel/sødestoffer Xylitol (32,7%), Sorbitol, Mannitol, Aspartam, Acesulfam K; Gummibas/gummibase, Aromer/aromaer, Förtjockningsmedel/fortykningsmiddel E414, Fuktighetsbevarande Medel/middel E422, Emulgeringsmedel/emulgator SOJA-/SOYALECITIN, Ytbehandlingsmedel/glasurmiddel E903, Antioxidant/antioksidant E320.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 633 kJ
Energi 152 kcal
Fett 0 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 63 g
varav sockerarter 0 g
varav polyoler 63 g
Protein 0 g
Motsvarande salt 0 g

Allergiinfo:

Innehåller: Sojabönor

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/5°C

Ursprungsland:

Polen

Varumärke:

Extra

Konsumentkontakt:

Mars Sverige AB

Postadress:

Box 860, 201 80 Malmö

Telefon:

040-35 06 00

Hemsida:

www.mars.se

Varukategori:

Tuggummi påse

Leverantör:

Mars Sverige AB

Lev art nr:

348768

EAN del förp:

4009900362948

EAN hel förp:

4009900362955

Bruttovikt:

1.5 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88