Tassimo Latte Macchiato Caramel Gevalia

4031657
À-pris: 65,07 kr = 271 gr
Förp.pris: 325,36 kr = 5*271 gr
Jmf.pris: 8,13 kr/st (240,12 kr/kg)
Förp. 5*271 gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-08-05 och den 2024-08-08 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

TASSIMO CARAMEL MACCHIATO
Tassimo Gevalia Latte Macchiato Caramel bjuder på en intensiv espresso med sammetslen mjölk och smak av karamell, toppad med ett fint skum. Resultatet blir en effektfull 3-lagers Caramel Macchiato. Varje dryck ger 280 ml.

Taggar:
Ingredienser:

Ingredienser: Grädde/Fløde/Fløte ( från/fra MJÖLK/MÆLK) (29%), socker (28%), rostat/ristet och malet kaffe (22%), vatten/vand, MJÖLK-/MÆLKEprotein koncentrat, MJÖLK-/ MÆLKEmineraler, salt, förtjockningmedel/fortykningsmiddel (E414), aromer, surhetsreglerande medel/surhedsregulator (E331).

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 0 Milliliter

Näringsvärden:
Energi 124.0000 kJ
Energi 30.0000 kcal
Fett 1.4000 g
- Varav mättat fett 1.0000 g
Kolhydrat 3.6000 g
- Varav sockerarter 3.6000 g
Fiber 0.1000 g
Protein 0.2000 g
Salt (SALTEQ) 0.1200 g
Energi 346.0000 kJ
Energi 83.0000 kcal
Fett 4.0000 g
- Varav mättat fett 2.8000 g
Kolhydrat 10.1000 g
- Varav sockerarter 10.1000 g
Fiber 0.3000 g
Protein 0.7000 g
Salt (SALTEQ) 0.3600 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Varumärke:

Tassimo

Konsumentkontakt:

Jacobs Douwe Egberts S.E AB

Telefon:

020-96 00 20

Hemsida:

www.jdeprofessional.se/

Varukategori:

Kapsel för kapselbryggare

Leverantör:

Jacobs Douwe Egberts S.E. AB

Lev art nr:

4031657

EAN del förp:

8711000505137

EAN hel förp:

8711000505144

Bruttovikt:

0.44 kg/st  2.2 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st,  0.01  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;