Tassimo Cappuccino 8 st Gevalia

4031529
À-pris: 59,92 kr = 272 gr
Förp.pris: 299,60 kr = 5*272 gr
Jmf.pris: 7,49 kr/st (220,29 kr/kg)
Förp. 5*272 gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-31 och den 2024-08-05 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

TASSIMO CAPPUCCINO
Tassimo Gevalia Cappuccino är en kombination av intensiv espresso och mjölk, toppad med ett krämigt skum.
Varje dryck ger 190 ml.

Taggar:
Ingredienser:

Ingredienser: ultrafiltreret lactos- och mineral reducerat sockrat MJÖLKkoncentrat/sukret MÆLKEkoncentrat (58%), rostat/ristet och malet kaffe (23%), socker (11%), vatten/vand, salt, surhetsreglerande medel/surhedsregulator (E339).

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 0 Milliliter

Näringsvärden:
Energi 105.0000 kJ
Energi 25.0000 kcal
Fett 1.3000 g
- Varav mättat fett 0.9000 g
Kolhydrat 2.2000 g
- Varav sockerarter 2.2000 g
Fiber 0.0000 g
Protein 1.1000 g
Salt (SALTEQ) 0.1000 g
Energi 200.0000 kJ
Energi 48.0000 kcal
Fett 2.5000 g
- Varav mättat fett 1.6000 g
Kolhydrat 4.2000 g
- Varav sockerarter 4.2000 g
Fiber 0.0000 g
Protein 2.2000 g
Salt (SALTEQ) 0.2000 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Varumärke:

Tassimo

Konsumentkontakt:

Jacobs Douwe Egberts S.E AB

Telefon:

020-96 00 20

Hemsida:

www.jdeprofessional.se/

Varukategori:

Kapsel för kapselbryggare

Leverantör:

Jacobs Douwe Egberts S.E. AB

Lev art nr:

4031529

EAN del förp:

8711000500965

EAN hel förp:

8711000500972

Bruttovikt:

0.44 kg/st  2.2 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.005  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;