Tassimo Café au Lait Gevalia

4031587
À-pris: 71,57 kr = 184 gr
Förp.pris: 357,84 kr = 5*184 gr
Jmf.pris: 4,47 kr/st (388,95 kr/kg)
Förp. 5*184 gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-30 och den 2024-08-02 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

TASSIMO CAFÉ AU LAIT
Tassimo Gevalia Café au Lait är en klassisk, god kombination av lika delar starkt kaffe och varm mjölk. Varje dryck ger 180 ml.

Taggar:
Ingredienser:

Ingredienser: SKUMMJÖLKS-/SKUMMETMÆLKSPULVER (30%), snabb-/instantkaffe (20%), socker, glukossirap, fullhärdat/helt hærdet, kokosolja/olie, MJÖLK-/MÆLKEPROTEIN, stabiliseringsmedel/stabilisator (E340), klumpförebyggande medel/antiklumpningsmiddel (E551), emulgeringsmedel/emulgatorer (E471, E433), färgämne/farve/farvestoff (E160a).

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 104 kJ
Energi 25 kcal
Fett 0.7 g
varav mättat fett 0.7 g
Kolhydrat 3.6 g
varav sockerarter 2.6 g
Fiber 0.3 g
Protein 0.9 g
Motsvarande salt 0.02 g
Fiber 0.6 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Varumärke:

Tassimo

Konsumentkontakt:

Jacobs Douwe Egberts S.E AB

Telefon:

020-96 00 20

Hemsida:

www.jdeprofessional.se/

Varukategori:

Kapsel för kapselbryggare

Leverantör:

Jacobs Douwe Egberts S.E. AB

Lev art nr:

4031587

EAN del förp:

8711000502808

EAN hel förp:

8711000502822

Bruttovikt:

0.35 kg/st  1.75 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st,  0.01  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;